ÖVRIGT / Speglar / Bordsplateau 12156086
nr 1215 6086
Bordsplateau
nysilver, 1800-tal. Diameter: 47. Höjd: 9 cm, spegel saknas
måndag 5 november 2018
kl 20:53:08
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.